Světový šampionát v terénním triatlonu XTERRA

Již 4. srpna proběhne v Prachaticích největší triatlonový závod v České republice Světový pohár XTERRA. Nadační fond Albert, značka Author a Tomáš Slavata zde podpoří dětské závodníky.

Na sportovním klání změří své síly nejen špičkoví světoví závodníci, ale také amatéři a děti. Právě pro dětské závodníky jsou v sobotu 4. srpna od 11:00 hodin připraveny závody v duatlonu, které podpořil Nadační fond Albert. Závod zajistí s pořadateli triatlonista Tomáš Slavata, nejmladší držitel ceny Mezinárodního olympijského výboru, který se také  bude snažit vybojovat havajský slot, aby mohl v říjnu odletět na Mistrovství světa. Letošní sezonu má Tomáš dobře našlápnutou a my pevně věříme, že jej dokáže získat i přes vytíženost akcemi, které pořádá pro děti.

Duatlon je trojkombinace běhu, jízdy na kole a opět běhu. Pro děti jsou připraveny bezpečné tratě v centru města, na které budou dohlížet desítky pořadatelů. Registrace závodníků proběhne na Velkém náměstí od 8:00  do 10:45. Na mladé závodníky čekají čtyři závody v osmi kategoriích, účastnit se mohou děti od předškolního věku až po 15leté. Vlastní kola a helmy mít nemusí – mohou si je právě díky Nadačnímu fondu Albert zapůjčit u pořadatelů. Všichni účastníci budou odměněni sladkou cenou, nejlepší pak cenami jako jsou pumpičky, blikačky či lahvemi na kolo. Jeden z účastníků získá v tombole profesionální kolo Author.

Sám Tomáš říká: „Budu se snažit nezklamat svým výkonem – věřím, že zdravotní problémy, které mne provází v posledních dnech, pominou.

V Prachaticích nebude chybět ani Tomášův triatlonový tým Author Xterra, který společně s ním závodí za myšlenku Nadačního fondu Albert. Jan Jakubíček, Markéta Roubalová, David Janda a Aleš Dedek budou také bojovat o splnění kvalifikace na MS na Havaji.

Nadační Fond 2012


Comments

Napsat komentář