Cirk La putyka

„La Putyka – Inspirace dětem“
Nový Cirkus – Rostislav Novák, Skutr

Inscenace roku 2009, nominace na cenu Alfréda Radoka a několik dalších ocenění nejsou hlavními důvody, proč by divadelní představení „La Putyka“ měli spatřit nejen dospělí, ale i děti. Děti, které vyrůstaly bez pevného zázemí. Děti, které jsou součástí našeho světa. Děti, kterým to může otevřít jiný pohled na svět, možná se díky tomu dokážou více vyrovnat se svým životem, možná naleznou část svého příběhu v samotné inscenaci nebo možná naleznou motivaci v některé z mnoha disciplín obsažených v působivém představení Rostislava Nováka a režijního tandemu „Skutr“. Diváci z dětských domovů totiž budou mít možnost vidět nejen akrobacii, tanec, loutky, ale i sportovní výkony a v neposlední řadě také uslyší živou hudbu, a to vše v novém pojetí cirkusu.

Děti ochutnají originální pojetí divadla – představení v podání ansámblů divadel Minor a La Putyka nabízí kvalitní zábavu pro celou rodinu, obsahujíce široké spektrum zábavy od klaunů přes akrobaty až po vtipné dialogy. Nečekané kousky předvádí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. „La Putyka“ je doprovázena živou hudbou tria Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Ti nejsou pouhým doprovodem, ale samostatnou jednotkou, jenž dodává „šťávu“ pohybovým akcím.

Cirk La Putyka ve spolupráci se sportovcem Tomášem Slavatou se rozhodla věnovat svůj čas právě těmto dětem bez rodin. Toto představení pomůže dětem zapomenout na jejich vnitřní strach. Dokážou tím pochopit dnešní realitu a také to, že jejich sen je v životě důležitější, než materiální hodnota.

Po představení se dětem vždy věnují na malé besídce herci: Rostislav Novák, Jakub Prachař a Vojtěch Dyk. Jako speciální host se v představení objevil i jedenáctiletý František Šimčík z dětského domova v Lipové, který svým tanečním talentem vyrazil dech porotě v pořadu „Česko slovensko má talent“, a který by se mohl stát další inspirací pro děti z dětských domovů. Pro všechny je vždy připraveno občerstvení a další drobná překvapení.

V roce 2020 vstoupí projekt již do desáteho ročníku této unikátní spolupráce.

Celý tento projekt bude oslovovat postupně všechny dětské domovy. Pokusí se tak pomoci nejvíce tam, kde je to třeba: naučit děti žít svůj sen a motivovat je k lepším zítřkům.