Fair play

Ročník 2008 prestižního mezinárodního závodu Adrenalin Cup se mohl snadno proměnit ve velmi smutnou událost, nebýt Tomáše Slavaty. Ten neváhal těsně před cílem závodu zastavit a poskytnout pomoc soupeři, čímž mu dle zdravotníků zachránil život. ČKFP mu za tento čin v roce 2009 udělil čestný diplom za záchranu života.

IMG_0087

Také  obdržel na slavnostním vyhlášení 29. března 2012 v Praze cenu Mezinárodního olympijského výboru. Oceněn byl v kategorii Sport a sociální odpovědnost za svůj projekt na podporu dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných. Jeho projekt je unikátní, neboť na rozdíl od mnoha jiných zohledňuje reálnou situaci a snaží se řešit skutečné aktuální otázky. Tomáš vzhledem ke své minulosti nebere ohled na jakékoli předsudky, které panují o dětech z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin, naopak zná skutečné potřeby dětí a ty se snaží naplňovat. Je nejlmadším nositelem této ceny ve světě.

Více naleznete zde: http://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/mirek-dusin-ceskeho-sportu-jak-zachranit-sam-sebe-i-ostatni_229820.html