Xterra – Prachatice světový šampionát a boj o sloty na Havaj.

Sobotní závod  Xterra, která patřila do světové tour a možnost se probojovat až na Mistroství světa na havaji, byla pro tým Author Xterra  úspěšná, díky Jan Jakubíček, David Janda, Markéta Roubalová a Štěpán Bechyňa.

Štěpán Bechyňa 3. místo Xterra Easy

Já sám, jsem věřil v mnohem lepší výkon, díky kvalitním výsledkům na Moraviamanu a Xterra Děčín, kde jsem se dokázal probojovat mezi kvalitními závodníky. Je pravdou, že při těchto závodech se mi dostalo velké podpory od blízkého člověka a dokázal jsem lépe snášet svou vytíženost v posledních měsících ať už při závodech pro děti, anebo boje o kvalitní příčky.

Do závodu v Prachaticích jsem vstoupil hodně s respektem a uvědomoval si náročnost tratě a konkurence z 28 zemí. Po dopoledních dětských závodech, kde jsem pomohl vybudovat zázemí, atrakce pro děti, půjčovnu kol, připravil vyhry a kolo Author do tomboly, jsem se přemístil na start hlavního závodu na Křišťánov. Už od plavecké části, jsem nabíral ztrátu, kdy jsem vylezl z vody na 146 příčce a v cyklistické části, která mi sedla jsem dokázal stahovat ztráty. Do depa jsem přijel kolem 70 místa a do běžecké části jsem vstoupil hodně razantně a doufal, že se neprojeví problémy, které mne provázeli v tréninkách a při některých závodech. I přesto, že jsem v prvním okruhu dokázal stahovat a v druhém jsem se v jednom z posledních stoupání dokázal prokousat až na 48 příčku, ale už jsem nezvládl, seběh, při kterém přišly velké svalové problémy a musel jsem zhruba na 10 minut zastavit a posadit se, abych dokázal uvolnit svalstvo na pravé noze.

V tu chvíli jsem ze sebe dostal slzy a veškerou bolest. Díky Honzovi Jakubíčkovi, který u mne zastavil, a snažil se mne podpořit, abych se vydal na trať jsem po chvilce vyběhl a snažil se dokončit závod. Kdyby Honza nepřiběhl, tak bych tam asi seděl ještě teď, za jeho podporu a pomoc mu strašně děkuji. Konečný výsledek, je 64 místo ve světovém poháru a pokusím se ještě příští týden v Zittau napravit svůj výkon a vybojovat Havajský slot a kvalifikaci na MS.

Tomáš Slavata 2012


Comments

Napsat komentář