Tomáše Slavatu čeká boj s kilometry na Ironmanovi v Africe

Připravili jsme pro vás s Tomášem menší rozhovor s prvními dojmy z Afriky.

Ihned.cz

Jaká byla cesta?

S triatlonistou Honzou Jakubičkem jsme spíše let prospali a cesta do Port Elisabeth byla dlouhá, ale moc jsem se těšil až se projdu po Africe a budu cítit atmosféru závodu. Ironman je prostě výzva pro pokoření svého já.

Jaké máš dojmy z Afriky?

Je to jeden z dalších snů, které jsem si přál v dětství. Sport je opravdu velká výzva a dokáže Vás dovést tam, kam Vaše srdce v dětství směřovalo.

Jak se cítíš na samotný závod?

Cítím se dobře a věřím, že můj výsledek nezklame hlavně děti, které mi tu z Čech tolik píšou a věří ve stejný sen jako já a Honza, který tu se mnou je. Pevně věřím, že na svůj Havajský slot dosáhne. Velice rád bych se pokusil pokořit hranici 10 hodin, ale vím, že to bude velice těžké. Nezávodím už jen za sebe, ale za spoustu dětí, které věří v sen, tak jako já.

Jak trávíte čas před závodem a jaká byla aklimatizace.

Po příletu jsme šli hned běhat, abychom se z té dlouhé cesty trochu srovnali. Díky tomu, že je tu teď africký podzim, tak je tu kolem 25 stupňů, což je super a časový posun žádný. Dnes jsme byli s Petrem Vabrouškem, Václavem Petrásek a Josefem Bezákem na společném tréninku (kolo, plavaní a běh). Vládne tady pohoda a všichni máme jediný cíl, zvládnout nejtěžší závod na světě co nejlépe a nevzdat to.

Co byste vzkázal do Čech?  

Velké poděkování všem, kteří mi umožnili závody v Africe absolvovat –  značka Author, Ifer, DKNV a obchodu Atom Bike, který se mnou doladil posed a vybavil mě velice rychlými koly. Velký díky patří také všem dětem, které mi fandí a za které tu budu závodit.

Tome hodně štestí !!!!!


Comments

Napsat komentář