Cesta k Baltu – Volume III – Třetí den

Je to tady, jsme v půlce naší cesty. Ráno začalo pohodově, většina z nás vstala ještě před budíčkem. Pak už nezbývalo nic jiného, než se nasnídat, sbalit si věci a vydat se za dalším dobrodružstvím. Děti z DD Liběchov právě lámou rekordy, ještě nikdy se jim totiž nepodařilo za jeden den ujet na kole více jak 100 km a to se jim už třetím dnem daří překonávat. Velikou motivací je pro ně to, že čím dál více přispíváte na Fondy N, Vidim a za to Vám velmi děkujeme.


Parta opustila základnu, kterou dnes byl camp Helenesee, jako vždy v 9:00. Jejich odhodlání je velké, to bolesti nohou ale také. Sluníčko sice může svítit tolik, kolik chce, ale to jim nedělá veliké problémy, stačí jen doplnit vodu a jedou rychle jako blesk.
Začátek nebyl dnes tak jednoduchý, únava byla na místě, ale stačili dojet k prvnímu zastavení. Občerstvení bohužel trochu komplikoval roj komárů, který se shlukoval kolem našeho vleku.


Podruhé jsme dnes zastavili na parkovišti uprostřed ničeho. V okolí byl jen jeden dům a vysoké stromy s čapími hnízdy v korunách. Asi po hodině čekání se z dálky doslova vyřítila tlupa cyklistů, nebyl to nikdo jiný než naši Hrdinové. Zde doplnili zásoby, dostali něco sladkého, aby načerpali energii a největší úlevou pro ně byla informace, takové menší překvapení, že se zítra vstává o hodinu déle. S radostí tedy odjeli vstříc poslednímu checkpointu.


Vlek jsme zaparkovali hned vedle toku řeky Odry. To, že Ježíškova Vnoučata přijedou hned 5 minut po nás, jsme opravdu nečekali. Rychle jsme připravili barely s vodou a jídlo, team se občerstvil a vyrazil už přímo do campu ve městě Schwedt, což byl dnešní Ziel.
Děti přijely s velkou časovou rezervou a nezbývá jim nic jiného, než si odpočinout a připravit se na zítřejších 100 kilometrů cesty. Děkujeme, že přispíváte na dobrou věc a pomáháte tím i motivovat 5 statečných z DD Liběchov – Tomáše, Sama, Filipa, Dianu a Tomáše!

Odkaz na sbírku zde: https://www.nfpomoci.cz/project/cesta-k-baltu-2019-volume-iii/

Dále děkujeme : Emco cereálie, Author, Brynje of Norway CZ, Decathlon Liberec , DD Krompach


V 19:20 si můžete v rádiu naladit stanici Radiožurnál, kde bude živý vstup s hlavním organizátorem této akce, Tomášem Slavatou.