Cesta k Baltu Volume III – druhý den

130 km, 100 mysli tyčinek a 90 litrů vody a 12 500,- na sbírce z 200 000,-… takhle vypadala dnešní etapa Cesty k Baltu – Volume III. I přes úmorných 33 stupňů Celsia a 2 zanedbatelné defekty, naši mladí Hrdinové z DD Liběchov stále bojují, aby vybrali peníze pro Domov seniorů Vidim a Nadační fond „N“ – pro nedonošená miminka.

Den jsme odstartovali v campu Winkelhof, odkud naši Hrdinové vyjeli v 9:00, po společné foto s majitelem, vstříc první zastávce – Griessen. Zde Ježíškova Vnoučata doplnila potřebné síly a tekutiny a vydala se dál, tentokrát k mostu přes řeku Neisse. Zde jsme se zdrželi nejdéle, sluníčko v té době svítilo nejsilněji a nebylo zde stínu, ve kterém by se team mohl schovat.

Poslední odpočinková pauza byla původně plánována v lese při cyklostezce, ale kvůli velkému množství komárů jsme se museli přesunout přímo do nejbližší obce, kterou byla obec Ziltendorf. Auto s vlekem jsme zaparkovali a už jen vyčkávali na naše Hrdiny, děti z DD Liběchov. Od cíle, kterým byl dnes konkrétně camp u jezera Helenesee, nás dělilo pouhých 16 kilometrů. Po občerstvení se okamžitě vyrazilo. Závěrečná etapa cesty proběhla svižně a do hodiny jsme byli všichni v campu. Co se týče večeře, dnes nám Tomáš uvařil gulášovou polévku a těstoviny, fakt MŇAMKA.

Předpověď počasí hlásí další bouřku, ale stany už naštěstí stojí, takže se nemáme čeho obávat. Děti dokonce využily možnosti se vykoupat v nedalekém jezeře, to je pro ně po dnešních najetých kilometrech jedna z největších odměn.

Děkujeme moc vám všem, co přispíváte, každý Váš dar je znásoben Nadační fond pomoci Karla Janečka 😊 Odkaz zde: a: https://www.nfpomoci.cz/proj…/cesta-k-baltu-2019-volume-iii/

Sledujte nás během dne zde: https://www.facebook.com/events/419871245225388/?ti=ia

Dále děkujeme : Emco, Author, Brynje of Norway CZ, Decathlon Liberec , DD Krompach, Veloklasik,

Hromová parta, DD Liběchov, Osm statečných a Cirk La Putyka