Albert Triatlon Tour tentokrát v Náchodě!

Ve čtvrtek 23. 5. 2013 byl odstartován krátce po 15.00 hodině další ze závodů Albert Triatlon Tour, tentokrát na dopravním hřišti v Náchodě.

Počasí z počátku organizátory trochu pozlobilo a při stavění tras, zázemí pro registraci i skákacích atrakcí se Tomáš Slavata trochu bál, že závod spláchne déšt´. Nakonec se ale počasí umoudřilo, závodníci se zaregistrovali a nic nebránilo tomu odstartovat v pořadí 4. ze série dětských amatérských závodů Albert Triatlon Tour 2013. Zahájit závod přišla i paní m místostarostka Drahomíra Benešová s Romanem Touškem z odboru školství, načež se na dopravním hřišti spustilo nefalšované nadšení. Startem prošla více než stovka dětí z dětských domovů a základních škol z Královehradeckého kraje. Disciplíny jako jsou „kachny“, běh a jízdy postupně absolvovali všichni závodníci od těch nejmladších, kteří měli tentokrát hojné zastoupení až po ty nejstarší závodník. Celé zápolení se obešlo bez kolizí. Tomáš Slavata dohlížel nad správným průběhem závodů, stejně jako na předešlých závodech si se všemi dětmi poctivě „zakachnoval“, zaběhal a zajezdil na kole. Po doběhnutí posledního závodníka z nejstarší kategorie stačilo už jen spočítat výsledky a vyhlásit vítěze.

Kromě sportovních dovedností se děti mohly předvést i ve znalosti pravidel zdravé výživy, která si osvojily, díky programu Zdravá pětka.
I v letošním roce mají závody své motto, které zní „Vzepřít se osudu“ a tak se Tomáš Slavata prostřednictvím vlastního příběhu pomocí sportu snaží tato slova naplnit. Pomáhá dětem najít tu správnou cestu, jak si plnit své sny, stejně jako se to povedlo kdysi jemu, i když vyrostl v problémovém prostředí. I přes klacky, které mu osud naházel pod nohy, se stal profesionálním sportovcem, vychoval své dva synovce, které si vzal z dětského domova a pomáhá všem, kteří to potřebují.

Jak řekl Tomáš Slavata: „Je to víc než jen závod, ale příběh, za kterým se skrývá dětská odvaha a chuť bojovat. V závodech najdete vše ze mě samotného, vše dobré i zlé. Ze špatných zkušeností jsem vyždímal to nejlepší, přenesl to do sportu a dokázal jít za snem, který mi dával sílu. Věřím, že se mi jednou povede, lidem a dětem ukázat skuteční směr a cíl toho, proč tento projekt vznikl, a že každé dítě si v něm najít svůj příběh a motivaci sportovat. Proto je tento ročník s mottem Vzepřít se osudu a věřit v sílu svého srdce bez ohledu na okolí. Věřím, že třeba za deset let uvidím, že jedno dítě šlo za svým snem a impulsem jsem byl třeba já. Děkuji všem, kteří pomáhají tuto myšlenku podpořit“

Velké poděkování patří všem, kteří na závody přišli, protože účast byla opravdu velká a hlavně za naprosto úžasnou atmosféru, kterou závodníci a jejich fanoušci vytvořili.


Comments

Napsat komentář