Albert Triatlon Tour 2013 přijel za dětmi do Jablonce nad Nisou!

V úterý 21. 5. 2013 odpoledne proběhl v Jablonci nad Nisou, u přehrady Mšeno, již třetí ze závodů celorepublikové série amatérských triatlonových závodů Albert Triatlon Tour 2013. V „kachnách“, běhu a jízdě na kole se tu utkalo téměř sto malých sportovců z libereckého kraje, kteří přišli podpořit cíl Albert Triatlon Tour.

Závod určený dětem z dětských domovů a široké veřejnosti odstartovali po třetí hodině Tomáš Slavata a primátor města Ing. Petr Beitl, který všem výhercům přinesl ceny. Ti, kteří zrovna neběhali, nejeli na kole nebo „nekachnovali“, dováděli na připravených skákacích atrakcích nebo fandili svým kamarádům.Atmosféra závodů byla velice napjatá, malí závodníci soutěžili jako o život a celkově si ze závodů odnesli 10 kvalitních horských kol značky Author jako hlavní výhru ve všech kategoriích a ti nejmladší závodníci profesionální koloběžku. Závodilo se v duchu fair play a závodníci z Libereckého kraje, opět podpořili myšlenku a cíl Albert Triatlon Tour, pomáhat těm, kteří to potřebují „Vzepřít se osudu“ a bojovat prostřednictvím sportu za své cíle a sny, tak jak se to povedlo před lety i Tomášovi Slavatovi. Tomáš si ze své zkušenosti vzal to nejlepší, co mohl a nyní pomáhá dostat mezi děti sport, nasměrovat mladé sportovce k tomu, že je třeba myslet i na druhé.

Jakub Heidrich

Tak jako Jakub Heidrich (Gymnazium Dr. Randy), který při vyhlašovaní víězu si vzal do ruky mikrofon a přiznal sportovni připravenost a zduraznil hodnoty čestného sportovce a řekl, že chce aby si kolo užil někdo jiný, který hlavně bojoval, aby závod dokončil. Dokonce trojice děvčat, Lenka Táborská, Barbora Antošová a Anna Heidrichová, které vystoupali na stupně vítězu, kolo přenechali čtvrté závodnici, která na trati spadla.

Jak Tomáš Slavata, řekl: jsem strašně rád, že rodiče, kteří přišli opravdu pochopili podstatu závodu a dětí, které se zachovali jak se slušší na sportovce ukázali, že dokážou i přes svou výkonnost přijít na Alebrt triatlon tour a podpořit ty děti, které nemají takové vlohy pro sport, ale chtějí si také vyzkoušet chut závodu a sportu. Moc za to děkuji a za krásné slova Jakuba Heidricha.

Trojice holek, které předaly kolo kamaradce, která spadla z kola.

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.


Comments

Napsat komentář