V sobotu 26. 5. se v Pražských Žlutých lázních jel závod MČR v teréním duatlonu – Xterra

Na startu nechyběl ani Author Xterra Team. Zastoupený v kategorii Elite Tomášem Slavatou a Davidem Jandou a v AgeGroup Markétou Roubalovou a Honzou Jakubíčkem. Na Start závodu se posatvilo zhruba 70 závodníků a za slunečného počasí se vydali na trať běhu kolem vltavy a poté na kole přes Barrandovský most a do kopce na Chuchelský háj.

Markéta Roubalová

Do sobotního závodu ve Žlutých lázních jsem nastupovala s obavami ze dvou běžeckých částí. Tu první, tříkilometrovou, jsem odběhla s vědomím, že mě čeká 26 km na kole a dvojnásobná porce běžeckých kilometrů na konci. Cyklistickou část jsem odjela poměrně svěží a trochu se mi podařilo, stáhnou běžeckou ztrátu. V závěrečném běhu, jsem se ale nemohla pořádně dostat do tempa a tomu pak odpovídalo i celkové umístění.

Tomáš Slavata

Do prvního závodu, jsem vstoupil hodně sebevědomě a to se mi stalo osudným. Přepálil jsem první část běhu a pak se snažil srovnat na kole, ale i přesto, že jsem dotáhl jednu ze skupin kolem 10, místa, jsem se nedokázal udržet a v poslední běžecké části jsem ztratil. Jinak spokojenost a věřím, že ještě formu vylepším, abych se dokázal probojovat do první desítky. Díky za podporu a v dalším týdnu mne čekají závody pro děti v Náchodě a Plzni, tak věřím, že bude zase velká účast jako teď v Jablonci, přes 90 dětí. Rád bych letos ukázal, že to všechno jde zvládnout a dosáhnout na hezká umístění.

David Janda

Už na start jsem se postavil s velkým závazkem, protože v letošní sezoně budu reprezentovat tým v elitní kategorii. A to i přes mé zdravotní komplikace, které mě zatím brzdily v tréninku. První běh jsem běžel s rozumem, bohužel mi vedoucí skupina ujela z prvního depa.  Na kole, které je pro mě silnější disciplínou, jsem začal sjíždět ztrátu a posouvat se ve startovním poli. Bohužel mi nebylo přáno a při posledním
sjezdu, když jsem se posouval ke čtvrtému závodníkovi, jsem dostal ránu na zadní kolo, měklo mi postupně až na ráfek. Než jsem se dostal do druhého depa, dojeli mě dva soupeři. Na druhý běh jsem vybíhal už sedmý s dostatečným náskokem na další. Do cíle jsem si tuto pozici pohlídal. Při zpětné kontrole výsledků mi udělaly radost dobré  časy obou dep, což jsem po zimě nečekal.

Honza Jakubíček

Od závodu ve Žlutých lázních jsem mnoho neočekával, protože momentálně se plně soustředím na závod Czechman, který se jede příští týden. Proto jsem závodil z plného treninku, což samozřejmě mělo velký vliv na výkon.. Nohy jsem měl hodně tuhé už od počátečního běhu, který jsem nijak nepřepálil a na kole jsem už jel jen na dokončení a stejně tak i závěrečná 6km běh. K mému úžasu to i tak stačilo na bednu

Celkově

Elite:
7.     David Janda
11.    Tomáš Salvata

AgeGroup:

Muži do 39let
3. Honza Jakubíček

Ženy do 18. let
1. Markéta Roubalová

Author Xterra tým vznikl na podporu mladých sportovců, kteří mají talent, ale nemají kvalitní materiální vybavení. Pod vedením triatlonisty Tomáše Slavaty a za velké podpory značky Author, mohou mladí závodníci projevit svůj potenciál a dostávají šanci stát se profesionály.