V Olomouci děti přivítaly Albert Triatlon Tour 2013!

Osmým místem, které navštívil Tomáš Slavata se svým projektem Albert Triatlon Tour byla Olomouc ve čtvrtek 6. 6. 2013. Současně v olomouckém Areálu Flora probíhala výstava „Mezi námi“, která byla zaměřena hlavně na zdravý životní styl, jehož nedílnou součástí je určitě sport.

V 10.00 dopoledne byla výstava zahájena a návštěvníky přivítal i Tomáš Slavata, který posléze začal už tradičně připravovat vše, co je k závodům třeba. Když už byly postaveny všechny stany, vítězný oblouk, skákací hrady i vyznačená trat, mohla začít registrace. Celkem se na závody zaregistrovalo více než 90 dětí, které měly ještě před závodem možnost si trasu projít a popovídat si o své závodní taktice s Tomášem Slavatou. V 15.00 se vydali na trat první nejmladší závodníci, postupně odstartovaly všechny kategorie až k těm nejstarším. Tomáš s dětmi absolvoval celý závod, poctivě „kachnoval“, jezdil na kole i běhal, aby dohlédl na fair play průběh celého závodu a vlastně aby také trochu zatrénoval, když je pořád na cestách za dětmi.

Atmosféra celých závodů byla výjimečná nejen kvůli odhodlaným závodníkům a jejich fanouškům, ale také díky krásnému prostředí Areálu Flora, kde jsme měli možnost závody pořádat.

I dnes bylo poselství závodů Albert Triatlon Tour naplněno a znovu se objevil závodník, který ukázal, že má srdce na správném místě. Na začátku bylo velké odhodlání vyhrát a ukázalo se, že to bude nelehký boj, hlavně kvůli tomu, že Štěpán Bechyňa závodil v jedné z nejvíce obsazených a nejsilnějších kategorií. Byl to napínavý boj, který Štěpán nakonec vyhrál. Při předávání cen a kola Author za první místo nám prozradil, že se závodů účastnil proto, aby vyhrál a mohl kolo předat závodníkovi z dětského domova a to se mu nakonec povedlo!

„Vše probíhalo tak jak mělo, všichni závodníci proběhli cílem bez sebemenší kolize, počasí nám přálo a závod naplnil díky Štěpánovi svou myšlenku, dokonce můžu říct, že i když byl tento závod v tomto týdnu už třetím za sebou, byl to pro mě krásný oddechový den“, dodal Tomáš Slavata.

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi projektu Nadačnímu fondu Albert, partnerům projektu Author, DKNV, Ifer, Atletika Tábor, EMCO, Garmin, CS PROJECT a mediálním partnerům časopisu Zámeček a ETRIATLON.CZ a všem kteří pomáhají.