Slavata Triatlon Tour – Karviná

Tam v Karviné

V celé České republice jasno a nad Karvinou lokální mrak. Ráno poprchává a meteorologická situace se nebezpečně podobá scénáři v Telči. Zprava zleva slýcháme zvěsti, které slibují teplé a slunečné odpoledne. Snad se dočkáme a doufáme. S pomocí Simonky a Martina Urbančíkových stavíme u loděnice v karvinském parku zázemí a čekáme první závodníky. Dnes v návštěvnosti vedou dětské domovy z přilehlého okolí, které se nenechaly odradit zamračenou oblohou a dorazily v plné síle.

Na závodě, který se málem ani neuskutečnil, panuje rodinná atmosféra, děti si navzájem fandí a podporují se. Na akci dorazila i regionální televize Portál, která jak s Tomášem, tak s dětmi natáčí rozhovory. Silná kategorie chlapců ve věku od 16 do 18 let Tomáše nenechává opět chladným. Jak říká klasik: „Kluci, hlavně to zase nenapalte na začátku.“ Varování je zcela zbytečné a kluci to opět pálí o sto šest. Z fotek jistě vyčtete Tomášovo nadšení a horoucí peklo, které se v něm v prvních odpálených metrech odehrává. V tombole se opět losovala nová horská kola. Jedno putovalo do DD Lichnov, kde radost výherce předčilo nadšení a jásot pana vychovatele, který zvolal: „Je to doma!“ Z druhého se pak těšil DD Karviná. Třetí kolo dnes připadlo Šárce Kutálkové z veřejnosti.

Fotogalerie zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.676471409093055.1073741835.651611131579083&type=1

Vydařenému závodu, který by se neuskutečnil bez velké podpory a pomoci vychovatelů a ředitele DD Srdce, nakonec přálo jak počasí, tak vysoký počet účastníků. Po akci se odebíráme směr DD Srdce, kde se Tomáš nechává zřídit nadšenými fotbalisty v místní tělocvičně. Celá tour je realizována pod Nadačním Fondem Inspirace Dětem, kterou Tomáš založil s přáteli.

Tam v Karviné to žije.

Text a foto: Pavlína Poláková


Comments

Napsat komentář