Slavata Triatlon Tour 2014

Slavata Triatlon Tour 2014

Základní změnou letošního roku je název celé tour, ve kterém již nadále nebude figurovat jméno obchodního řetězce Albert, ale po dohodě s partnery ponese jméno Tomáše Slavaty. Odprostí se tedy od reklamního štítu a soustředí se na příběh, který tato série nese. Chceme předat kus něčeho, čemu věříme, nikoliv akci spojovat s velkými firmami. Celá série se už navždy bude jmenovat „Slavata Triatlon Tour“ a bude realizována pod Nadačním fondem Inspirace dětem, který jsme založili s přáteli a souborem Cirk La Putyka.

Slavata Triatlon tour„Víc než příběh“

Díky podpoře Nadačního fondu Albert se v roce 2011 podařilo Tomášovi uskutečnit sérii triatlonových závodů pod jménem Albert triatlon tour pro děti z dětských domovů i běžných rodin po celé ČR. V roce 2014 vstoupí tento unikátní projekt do 4. ročníku. Důkazem této jedinečnosti je získání ceny za nejlepší charitativní projekt roku 2012. Smyslem Slavata Triatlon Tour  je přivést děti ke sportu, probudit v nich soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit skryté talenty. Povzbudit děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky. Zároveň se projekt snaží podpořit integraci dvou zdánlivě rozdílných světů dětí z dětských domovů a běžných rodin.

„Slavata Triatlon Tour se dá říct, že je takovou střechou toho všeho, co dělám, je to prostředí, kde mohu spojit všechny ty děti jak z dětských domovů, tak základních škol. Je to triatlonová tour, která dává šanci naprosto každému dítěti. Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení, čímž dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento krásný sport mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour“

Triatlonových závodů Slavata Triatlon Tour se mohou účastnit chlapci i dívky od 7 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií podle věku a utkají se v disciplínách „kachny“ (namísto tradičního plavání), jízdě na kole a běhu. Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, jež proběhne 14. září 2014 v Praze. Hlavními cenami pro závodníky Slavata Triatlon Tour budou horská kola značky Author, která se budou losovat, aby měl opravdu v tomto závodu šanci naprosto každý, bez ohledu na výsledek závodu. Author je i nadále jeden z hlavních partnerů celé akce.


Časový plán závodů Slavata Triatlon Tour pro rok 2014

13. 5. 2014 Start závodu  Praha – Řepy

20. 5. 2014 Náchoddopravní hřiště

27. 5. 2014 Třebíč – Zámostí

3. 6. 2014 Karviná- Sad Boženy Němcové – areál Loděnice

5. 6. 2014 Dečín – Zámecký park, Mariánská louka

10. 6. 2014 Liberec- Bežecký areál Vesec

12. 6. 2014 Olomouc – park Flora

15. 6. 2014 Telč – u rybníka Roštejn

17. 6. 2014 Plzeň – Škodaland

19. 6. 2014 Otrokovice – Rekreační oblast Šterkovistě

24. 6. 2014 Brno – Sportovní Areál Pod Plachtami, Nový Lískovec

25. 6. 2014 Tábor – Areál Komora

14. 9. 2014 finale PrahaButovice

Tomáš Slavata

Nadační Fond Inspirace dětem