Předávání cen Fair Play dětem, které se vzdaly hodnotných cen

Předávání cen Fair play 2014, bylo pro mne úžasné, už jen díky tomu, že mezi oceněnými byly děti, které při závodech, jež realizuji, dokázaly pochopit skutečnou myšlenku amatérské série triatlonů, kde se snažím dětem předat kus sebe a ukázat tu silnou myšlenku vzájemné solidarity a rovnocennosti. Moc Vám tímto děkuji za vaše činy a věřím, že Slavata tour 2014 a veškeré akce, budou nadále dětské světy spojovat a nerozlišovat jen proto, že někdo nemá dost dobrý telefon nebo oblečení a zdali vyrůstá v úplné rodině nebo dětském domově. Duch Fair play a jeho myšlenka, by se měla stát bežnou nikoliv vyjímečnou. Moc Vám děkuji Tomáš Slavata

Slavnostní vyhlášení 16. 04. 2014 – Jakub Heidrich, Štěpán Bechyně, Lenka Táborská, Bára Antošová, Anna Heidrichová, Jan Beneš, Tadeáš Vrba – mladí triatlonoví závodníci. Všichni při triatlonových závodech projevili velkou solidaritu a ducha fair play, když se vzdali své výhry (horské kolo Author) a věnovali ji soupeřům. Horská kola tak místo nich získaly buď děti z dětských domovů, nebo soupeřka oceněných dívek, která na trati upadla. Štěpán Bechyně se dokonce vyhraného kola vzdal i přesto, že 14 dní před závodem o své vlastní kolo přišel, protože mu ho někdo odcizil. Jejich bezprostřední činy při vyhlašování vítězů byly ve všech případech oceněny velkým potleskem.

Jakub Heidrich

Při triatlonovém závodu, který se konal 21. 5. 2013 u Přehrady Mšeno v Jablonci, se Jakub vzdal své výhry (horské kolo) pro svého soupeře, který skončil na druhém místě. V tomto závodě Jakub projevil velkou solidaritu, ducha Fair Play, a sám přiznal, že je systematicky připravovaný závodník a chce, aby kolo získal jeho soupeř, který závodil za dětský domov. Jeho bezprostřední čin, byl oceněn velkým potleskem a radostí dětského domova.

První místo – Lenka Táborská , Druhé místo – Bara Antošov,  Třetí místo – Anna Heidrichová

Při tiatlonovém závodu, který se konal 21. 5. 2013 u Přehrady Mšeno v Jablonci, se trojice dívek, které byly na stupních vítězů, společně dohodla a vzdala se výher pro svou soupeřku Terezu Ješkeovou, která na trati spadla a i přes pád závod dokončila. Chtěly tím vyjádřit svůj respekt před samotnou závodnicí a ocenit její bojovnost.

Štepán Bechyně – Základní škola Veltrusy, Opletalova 493,  277 46 Veltrusy

Žák deváté třídy na triatlonových závodech v Olomouci 6. 6. 2013 bojoval o první místo ne proto, aby byl nejlepší, ale aby vyhrál kolo a mohl ho dát do Dětského domova Prostějov. Jeho snaha a silná konkurence mu nedala na trati vítezství zadarmo, přesto ale uspěl a svou výhru předal do dětského domova i přesto, že 14 dní před samotným závodem o své kolo sám přišel, protože mu ho odcizili. Toto vše pak řekl při předávání cen.

Tadeáš Vrba

Tadeáš se účastnil triatlonového závodu pro mládež v Třebíči 16. 5. 2013, kde se umístil na prvním místě a i přesto, že vyhrál krásné kolo, tak si při vyhlašování vzal do ruky mikrofon a řekl, že chce svou výhru předat dětem z dětského domova, které se závodu také účastnily. Potlesk, který následoval, dal jasně  Tadeášovi najevo velké poděkování za jeho čin.

Jan Beneš

Jan Beneš při závodech v Plzni 28 5. 2013 nejen vyhrál svou kategorii, ale své výhry (horské kolo) se vzdal ve prospěch druhého závodníka, který si na tento závod půjčoval kolo od organizátorů. Na plzeňském závodě byl také přítomen olympionik Přemysl Švarc, který Honzu ocenil přímo při závodě a věnoval mu své závodní brýle.