Krušnoman – Xterra a Triatlon Auto Enge Hrádek nad Nisou

Author Xterra team přivezl cenné kovy

Marketa Roubalová první místo

Ve čtvrtek, 30.8 jsme odjeli na jeden z posledních závodu Českého Poháru v Xterra terénním triatlonu. Ve složení Domink, Štěpán a Markéta, jsme připravovali zázemí závodu a bojovali s nepřízní počasí, která panovala v Krušných Horách a bylo jasné, že sobotní závod bude velice náročný a těžký. V sobotu v rámci závodů Krušnoman, přišly závodit děti z nedalekého dětského domova Tuchlov, snažili jsme se jim ukázat jaká je atmosféra opravdových závodů sami pak přijeli povzbudit závodníky na hlavní závod.

Dominik Horvát první místo

Po dopoledních dětských závodech, ve kterých Dominik vybojoval krásné první místo, jsme vyrazili směr Litvínov a málem jsme nestihli start hlavního závodu. Samotný závod byl velice těžký a počasí tomu také moc nepomohlo. Cyklistická část měla 40 km a trať byla náročná spíše po psychické stránce. Markéta Roubalová svou kategorii vyhrála a Štěpán zase poukázal na svou bojovnost a vydal se na kratší trať, kterou zvládl. David Janda se dokázal probojovat do první pětky, což byl v tak náročném závodě s velkou konkurencí velký úspěch. Já jsem závod dokončil na 30 místě spolu s Alešem Dědkem, který po celý závod bojoval s pomalým defektem na zadním kole. Ještě tentýž den, jsme museli vše zabalit a přejet do Hrádku nad Nisou, kde jsem v dopoledních hodinách opět připravil zázemí pro dětské závody a sám jsem se pak vydal na trať hlavního závodu, kde jsem se umístil na hezkém 12. místě. Tento víkend patřil Marketě Roubalové, která dokázala v obou dnech dosáhnout na první místa a Davidu Jandovi, který nezklamal v Českém poháru Xterra. Už tradičně se po oba dny v rámci dětských závodů losovalo, děti dostaly hodnotné ceny od Nadačního Fondu Albert a značky Author.

Byl to náročný víkend a i přes nepřízeň počasí jsme domu vezli medaile:), tak věřím, že nadcházející víkend se počasí umoudří, protože nás čeká finále Albert Triatlon Tour 2012 a Macháčský Pohodář, kde budou zase děti bojovat o krásné ceny a vytvoříme jim skvělou atmosféru závodů.