Druhý ročník Mimoňského triatlonu už má své vítěze!

V sobotu 18. 8. 2012 se konal druhý ročník Mimoňského  triatlonu, kam se sjelo na 90 závodníku. Celá příprava započala už v pátek, kdy Tomáš společně s dětmi z nelehkého prostředí  vybudoval vše pro samotný závod. Díky velké  podpoře Author Xterra Týmu byla atmosféra celého závodu skvělá. V dopoledních hodinách se Tomáš Slavata postaral o dětské závody a pak se sám vydal na trať hlavního závodu, ve kterém se umístil na hezkém pátém místě.

Dominik Horvát v dětském závodě vybojoval pro tým krásné druhé místo a Andělka Ležáková třetí místo. Třináctiletý Štěpán Běchyňa se vydal na trať hlavního závodu, aby opět posunul své sportovní výkony. Závodu se také zúčastnili dětí z Dětských domovů Hamr na Jezeře, Česká Lípa a Liběchov. Author Xterra Tým teď čeká příprava na poslední pohárový závod Krušnoman XTERRA.

Díky velké podpoře  společností AUTHOR, DKNV stavební, CS-projekt, Český Olympijský výbor, Nadační fond Albert a vlastních zdrojů, jsem schopen podporovat spousty akcí pro děti a tím ukázat, že dětský závod si zasluhuje krásné ceny a super atmosféru, aniž by se jednalo o nutnost velkých závodů. Je skvělé neustále připomínat úspěchy hotových sportovců, ale proč neukázat sílu dětského závodu, kde bezprostřednost samotných závodníku je krásná a bojovnost může být často inspirací pro dospělý svět.

Výherce dětského kola Author

Tomáš Slavata 2012


Comments

Napsat komentář