Druhá etapa Cesty k Baltu

Druha etapa je za námi a děti mají za sebou nejdelší část Cesty k Baltu. Dneska musely překonat 136 kilometrů a dorazit do kempu do 18. hodiny. V letošní Cestě k Baltu není soupeřem jen samotná vzdálenost, ale také čas, kdy opravdu musíme zkracovat zastávky a více myslet na to, aby děti dojely vždy na dané místo za světla. Od pondělka už mají v nohách 262 kilometrů a zítra na ně čeká 120 kilometrů. Dnes jsme v krásném kempu Helensee kousek od Frankfurtu nad Odrou. Je krásné sledovat, kolik lidí a přátel nám fandí. Snažím se vše dětem přečíst a také jim sděluji, jakou částku už dokázaly vyjet. Petr, Daniela, Elizabeth a Erika bojují jako lvi, únava a bolest zadnice je už velká, ale nevzdávají. Dnes jsme se bohužel nevyhnuli dešti, ale jedeme stále dál a během cesty si zpívají. Cesta k Baltu je cestou malých hrdinů, které máme jako společnost pocit zachraňovat, ale přitom když jim dáme tu šanci a dostatek našeho času, tak dokážou posouvat své hranice, ale hlavně u toho pomáhat lidem a dětem, které si sami vybrali společně s námi.

Letošní Cesta k Baltu je pro pro Domov Seniorů Příbor a pro předčasně narozené děti – Nadační fond Život začíná a všechno, co se vybere nad 100 000,- poputuje pro Dětský Domov Jaroměř, kde chceme podpořit nákup nového auta. Tento domov se mimo jiné stará o děti se sluchovým postižením.Bylo také super potkat Alexe, Ivana a Tomáše, další Českou výpravu, která vyjela z Prahy k Baltu a teď už jedou zpět 1300 kilometrů. Parta mladých kluků, kteří chtějí taky pomoci. Držíme jim palce domů Cycle4LewisMoc díky ADRIA karavany , která poskytla obytné auto za poloviční cenu. Decathlon Chodov, který nám pomohl děti vybavit a poskytl slevu na nákup. Petra, která navařila se svou rodinou hlavní jídla na večer. Michal Kohoutek, který dovezl další dresy. Aplikaci EPP – Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ a Cirk La Putyka , díky kterým jsme mohli dětem vše nakoupit. Samotná cesta je plně financovaná naší rodinou, kempy, pohonné hmoty, obytné auto, občerstvení během cesty a náš čas. Držte dětem společně s námi palce a sledujte nás tento týden. Sbírka je násobena zlatým řezem díky Nadačnímu Fondu pomoci a Znesnáze21. Takže díky moc celému týmu Znesnaze21, který vše připravil, abych se mohl věnovat samotné cestě.

Sbírka: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/cesta-k-baltu-volume-iv

Závěrem se chci moc omluvit, že zítra nemohu odstartovat Hradecký závod Vyběhněme PROTI násilí | VI. ročník, ale dorazí moje Pája s Terezkou a plně mě tam zastoupí. Tak se moc omlouvám Iveta Tomšová Tomáš a jeho Hromová parta