10 statečných – den první – Cesta k Baltu

První den – Krompach – Görlitz – Rothenburg – Kemp Winkelhof. Tak vypadal náš dnešní itinerář, který jsme zdolali a kterým jsme úspěšně zahájili letošní Cestu k Baltu spolu s deseti odvážlivci – Martinem, Petrem, Lukášem, Honzou, Dominikem, Patrikem, Honzou, Kristiánem, Láďou a Honzou z dětských domovů Nepomuk, Pardubice a Chrudim. Pokyny pro zvládnutí letos opravdu velkého cyklo peletonu zní jasně. Nikdo se nesmí trhnout, všichni musí spolupracovat a táhnout za jeden provaz, nenapálit to a hlavně NEVZDAT! Děti se rozhodly nejen splnit si svůj sen a podívat se k moři netradiční cestou, ale zároveň pomoci díky veřejné sbírce, která se jejich cestou spouští. Dnešní den se obešel bez defektů a vážnějších komplikací a vše zatím plníme na 100% Zítra už to bude náročnější a zadek bude cítit. Na všech je vidět úleva a pocit radosti, že jsou v cíli dnešního dne.

Děti věří, že své kilometry promění v cílovou částku 250 000 Kč. Výtěžek ve výši 100 tisíc korun podpoří předčasně narozené děti Nadační fond – Život začíná a zbývající částka poputuje rovným dílem do domovů pro seniory, které si děti samy vybraly. Domov pro Seniory Dubina – DD Pardubice, Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim – DD Chrudim a Dům s pečovatelskou službou města Nepomuk – DD Nepomuk. Moc děkujeme za laskavé povzbuzování, které nám každoročně v rámci tohoto jedinečného putování projevujete jak na sociálních sítích, tak i na stránkách NF Znesnáze 21. odkaz sbírka: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/cesta-k-baltu-volume-v

Dnešních 118 km krájíme z celkových 580 a plni euforie a zážitků se budeme těšit na to, co přinese zítřejší den, kdy nás čeká necelých 140 km a v cíli krásná pláž jezera Helensee. Držte palce a modlete se s námi, aby tam, jako každý rok, nebylo moře komárů. Moc díky všem, kteří jsou v tom s námi. Petr Vakoč, Jiri Dusek, Jolana Jílková a Roman, Michal Šubrt, Jiří Januška, Alena Paldusová, Petra Režná, Martina Nováková, Čestmír Horký, Bára Doleželová Treuová atd. Decathlon Chodov, který nám pomohl děti vybavit. EPP – Pomáhej Pohybem Nadace ČEZCirk La Putyka a dětský domov Krompach, který celou cestu znovu odstartoval a poskytl zázemí.

Ta podpora Vás všech je úžasná – Hromová parta a Tomáš